Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Huawei Harmony OS’un ne zaman kullanılacağını açıkladı

Huawei Harmony OS’un ne zaman kullanılacağını açıkladı

928
0

Amerika’nın Huawei ambargosu sonrası bu durum Huawei’nin aleyhine işlemeye başladı. Huawei başkan yardımcısının bir basın toplantısında belirttiği bilgiye göre 6 ile 9 ay içerisinde Harmony OS’u görebileceğiz.

Çin’in gözdesi Huawei, Amerika’dan yediği ambargo sonrası Google gibi servislere erişimi bitmişti. Huawei, bu durumda Android’in nimetlerini kullanamamakta. Huawei böylesi bir duruma karşılık uzun yıllardır bir işletim sistemi projesindeydi ve bu işi işe yaramış gibi gözüküyor. Huawei’nin geliştirdiği işletim sistemi Harmony OS şuanda Huawei’nin TV’lerinde kullanılmakta ve uzun zamandır bu sistemin telefonlara ne zaman geleceği merak ediliyordu.

Huawei’nin üst düzey yönetimi geçtiğimiz akşam düzenlenen bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Huawei’nin Başkan Yardımcısı Vincent Pang, verdiği bilgilerde Huawei’nin çok başarılı olması beklenen amiral gemisinin ABD yüzünden beklenen etkiyi göstermediğini söyledi. Pang’ın kastettiği telefon Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 30’du.

Huawei Mate 30 serisi Android işletim sistemiyle çalışıyor ancak Google servislerini desteklemiyor. Yani bu telefona sahipseniz Google Play Store ve Gmail gibi Google servislerini kullanamıyorsunuz.

Yaşanan sorunlara atıfta bulunan Pang, artık daha fazla bekleyemeyeceklerini ve 6 ile 9 ay içerisinde Harmony OS’u telefonlarda görebileceğimizi ifade etti.

Harmony OS, Android başarısını eline alıp alamayacağını zaman gösterecek. Sizce Harmony OS başarılı olurmu? Yorumlarda düşüncelereinizi belirtebilirsiniz.